Skip to main content
викриття фіктивного членства росії в ООН

Викриття фіктивного членства росії в ООН. МЗС направило ноту в Секретаріат ООН

Дата публікації: .

Вітаємо друзі! Звітуємо.

За 30 років незаконного перебування росії в ООН, вперше було підняте питання підтвердження її членства. 23.08.2022 Постійне представництво України при ООН направило на адресу Секретаріату ООН ноту з проханням надати копії документів, що підтверджують членство росії в ООН.

26 червня 2022 року, члени Ініціативної групи ГО «Громадський Хаб», звернулись до голови Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Анастасії Радіної, з запитом.

Предметом запиту було:

1. Прохання встановити обставини ігнорування чиновниками МЗС факту безпідставного членства російської федерації в ООН.

2. Пропозиція розпочати посадовцями МЗС процес встановлення обставин, за яких російська федерація, потрапила до списку країн-членів ООН, та постійних членів Ради Безпеки ООН.

У відповідь на запит Ініціативної групи ГО «Громадського Хабу», Комітет Верховної Ради України з питань антикорупційної політики звернувся до Міністра закордонних справ України КУЛЕБИ Д.І. з відповідним запитом, в якому зокрема попросив надати інформацію:

1. Про документи, що засвідчують дотримання процедури набуття рф членства в ООН та Раді Безпеки ООН, які є в розпорядженні МЗС;

2. Про документи, що засвідчують дотримання процедури набуття рф статусу продовжувача срср в ООН та Раді Безпеки ООН, які є в розпорядженні МЗС.

15.08.2022 МЗС України повідомило голову Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики Анастасію Радіну про таке.

1. У фондах Галузевого державного архіву дипломатичної служби відсутні документи, які б засвідчували дотримання процедури набуття російською федерацією членства в Організації Об’єднаних Націй (ООН) та в Раді Безпеки (РБ) ООН, а також статусу «продовжувача» срср в ООН і РБ ООН.

2. Постійним представництвом України при ООН направлено ноту від 23.08.2022 №4132/28-194/600-64354 на адресу Секретаріату ООН з проханням надати копії документів, що підтверджують членство росії в ООН.

Зважаючи на важливість проблеми незаконного знаходження російської федерації в ООН, маємо надію, що посадовці Секретаріату ООН адекватно відреагують на звернення МЗС України, та негайно нададуть документи, відповідно до яких росія потрапила до списку країн-членів ООН, та постійних членів Ради Безпеки ООН.

Про наступні кроки стосовно справи, про викриття фіктивного членства росії в ООН, Ініціативна група ГО «Громадський Хаб» сповістить після отримання відповіді Секретаріату ООН на ноту МЗС України.

Доєднуйтесь до підписання Петиції «Геть рф з ООН!» https://www.change.org/p/kick-russia-out-of-the-un

?? Все буде Україна! Віримо в ЗСУ! Перемога буде за нами! Слава Україні!

More news